Wystawa: „Przemysł i rzemiosło ludowe na terenie Pogórza i Łemkowszczyzny” w Muzeum Dwór w Dołędze

Start: 2023-05-11 00:00:00
Koniec: 2023-09-30 00:00:00
Muzeum Dwór w Dołędze

Odwiedzając Dwór w Dołędze, oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie zapraszamy do zapoznania się z wystawą etnograficzną pt.: „Przemysł i rzemiosło ludowe na terenie Pogórza i Łemkowszczyzny”. Została ona przygotowana przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach – oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku w ramach projektu: „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”. Na ekspozycji zaprezentowano zarówno archiwalne jak i współczesne fotografie oraz przybliżono informacje odwołujące się do coraz rzadziej już dziś spotykanych zajęć pozarolniczych i rzemiosł z terenu Pogórza i Łemkowszczyzny – m.in. tkactwa, maziarstwa, dziegciarstwa, olejarstwa, kowalstwa, bednarstwa czy garncarstwa.