Wystawa pt. „Radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi”

Start: 2023-12-04 17:00:00
Koniec: 2024-04-07 00:00:00
Siedziba

4 grudnia 2023 r. o godzinie 17.00, w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 3, w Tarnowie odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi”, realizowanej w ramach projektu: „Muzea Domowe – ożywianie tożsamości w społecznościach lokalnych Małopolski”.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną radioodbiorniki z kolekcji Pana Janusza Tomsi z Szerzyn. Posiada on w swoich zbiorach radia z czasów dwudziestolecia międzywojennego i okresu PRL-u. Cała kolekcja obejmuje kilkaset obiektów, które były zbierane przez lata. Pokazanie całości jest wręcz niemożliwe, dlatego na wystawie zaprezentowane zostaną te najciekawsze. Będzie można zobaczyć m.in. odbiornik kryształkowy wyprodukowany w Polsce w 1935 r., radio które było tworzone z myślą o armii niemieckiej pochodzące z austriackiej fabryki Nikolausa Eltza oraz odbiorniki pochodzące z polskich zakładów DIORA w Dzierżoniowie i Zakładów Radiowych im. Marcina Kasprzaka w Warszawie. W kolekcji znajdują się także gramofony, patefony, magnetofony, telewizory i przyrządy służące do naprawy radioodbiorników. Przedmioty można będzie zobaczyć na wystawie czasowej organizowanej w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 3).

Wystawa realizowana w ramach projektu: „Muzea Domowe – ożywianie tożsamości w społecznościach lokalnych Małopolski”

Czas trwania: od 5 grudnia 2023 r. do 7 kwietnia 2024 r.

Kuratorka wystawy: Karolina Fudyma.