Wystawa „Rzemiosło ludowe w regionie tarnowskim”.

Start: 2023-04-24 18:00:00
Koniec: 2023-09-03 13:00:00
Muzeum Etnograficzne w Tarnowie

Dnia 24 kwietnia 2023 r. o godzinie 18.00, w Muzeum Etnograficznym oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie, ul. Krakowska 10, odbędzie się wernisaż wystawy „Rzemiosło ludowe w regionie tarnowskim”. Wstęp w tym dniu bezpłatny.

Wystawa „Rzemiosło ludowe w regionie tarnowskim” zaprezentuje trzy warsztaty rzemieślnicze: bednarski, garncarski i plecionkarski wraz z tradycyjnym wyposażeniem tj. sprzętami i narzędziami, a także lokalne wytwory tych rzemiosł. Zgromadzone w zbiorach Muzeum tradycyjne wyroby użytkowe i artystyczne z regionu posiadają liczne formy, różnią zdobieniami, kształtem, kolorem, surowcem/materiałem wykonania, a spełniając wymogi funkcjonalności, urzekają prostotą i pięknem. Ekspozycja wzbogacona będzie archiwalnymi fotografiami, pokaże świat dawnych, zapomnianych już, ginących ręcznych technologii oraz wizerunki naszych najlepszych mistrzów rzemiosła. Wystawie towarzyszyć będą spotkania – pokazy i warsztaty z rzemieślnikami oraz zajęcia edukacyjne.

Wystawa realizowana w ramach cyklu “Magazyn”.

Kuratorki wystawy: Katarzyna Lasko, Danuta Cetera

Cennik i godziny otwarcia dostępne pod linkiem.