Wystawa z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej

Koniec: 2019-08-31 16:00:00
Siedziba Muzeum

Jeszcze do końca sierpnia zapraszamy na wystawę czasową dot. 100-lecia powstania Policji Państwowej. Ekspozycję można zwiedzać w Siedzibie Muzeum Okręgowego przy Rynku 3.

Wystawa składa się z eksponatów zgromadzonych do tej pory w Policyjnej Izbie Tradycji. Zwiedzający zobaczą także te przekazane przez osoby prywatne, kolekcjonerów i pasjonatów historii.

Wchodząc na wystawę, obejrzeć można mundury policjantów granatowych, ich wyposażenie, zdjęcia zrobione podczas ekshumacji w Katyniu oraz przedmioty odnalezione w „dołach śmierci”. Kolejna sala poświęcona jest policjantom służącym w Tarnowie do wybuchu drugiej wojny światowej, a także ostatniemu przedwojennemu Komendantowi Głównemu Policji, gen. Kordianowi Józefowi Zamorskiemu. Znalazły się tu również pamiątki przekazane przez I Zastępcę Komendanta Głównego Policji – nadinsp. w stanie spoczynku Władysława Padłę.  Trzecia i zarazem ostatnia sala przedstawia tematycznie, w formie dużych banerów historię Policji Państwowej II Rzeczpospolitej.

(bch)

O wydarzeniu w mediach: