Wystawa “Zbrodnie (nie)osądzone. Rozliczenia z niemieckimi sprawcami zbrodni z okresu II wojny światowej”

Start: 2023-09-01 12:00:00
Koniec: 2023-09-19 00:00:00
Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Muzeum Okręgowe w Tarnowie zapraszają na prezentacje wystawy:
1 września 2023 roku o godzinie 12.00 w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci, Tarnów, ul. Ignacego Mościckiego 29

Ekspozycja składa się z 27 plansz podzielonych na dwie części. W pierwszej ukazano zasięg rozliczeń w poszczególnych krajach Europy, w tym również na terenie podzielonych Niemiec i Austrii. W drugiej znalazły się przykłady zbrodni i odpowiedzialnych za nie osób, które nigdy nie stanęły przed sądem lub zostały uniewinnione nawet mimo obciążających zeznań lub dowodów winy. Opisy przygotowano w językach polskim i angielskim.

Autor wystawy:
dr Michał Zawisza;