„KSIĘŻNICZNA NA ZIARNKU GROCHU” – Zajęcia teatralne w Muzeum Zamek w Dębnie

Zamek w Dębnie

„Księżniczka na ziarnku grochu”

Zajęcia teatralne (teatralno-filmowe)  odbyły się w Oddziale Muzeum – Zamku w Dębnie 22 maja. Realizowano je w zabytkowej scenerii dębińskiego Zamku z udziałem podopiecznych  i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach. Zadaniem niepełnosprawnej młodzieży było przygotowanie i odegranie scenek z baśni Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu” i utrwalenie ich na taśmie filmowej.

Nauczyciele, instruktorzy oraz opiekunowie Ośrodka przygotowali wspaniałe rekwizyty, stroje historyczne, oraz całe scenografie, które posłużyły do zaaranżowania odpowiedniego klimatu do odgrywanych przez młodzież scen.

Pracownicy muzeum byli pod wielkim wrażeniem pomysłowości i sprawności działania wszystkich uczestników warsztatów. Czekamy teraz z niecierpliwością na efekt końcowy – filmową wersję „Księżniczki na ziarnku grochu”, która zechciała zagościć we wnętrzach naszego zamku….