Zajęcia wakacyjne „Warto ciało wprawić w ruch i w muzeum też to rób” w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci

Start: 2023-08-01 11:00:00
Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci

Chcecie poczuć się żołnierzami? Interesujecie się wojskowym ekwipunkiem i bronią? Pragniecie  urozmaicić sobie odpoczynek? Teraz nadarza się znakomita okazja! W okresie wakacyjnym w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci organizowane będą zajęcia „Warto ciało wprawić w ruch i w muzeum też to rób”, które pozwolą się Wam wczuć w rolę kadeta wojskowego. Na uczestników czekać będą zadania sprawnościowe (rzuty na celność „granatami”, slalom „W pionie i poziomie”), a także możliwość zapoznania się z wyposażeniem wojskowym oraz replikami broni z okresu II wojny światowej. To wszystko zostanie wzbogacone ekspozycją obiektów historycznych, na której zobaczycie prawdziwą broń, hełmy i elementy ekwipunku żołnierskiego. Jeśli lubicie grać, będziecie mogli „przetestować” historyczne gry autorstwa IPN oraz zagrać w stworzoną na potrzeby naszego Oddziału wielkoformatową grę plenerową „Nasza mała i duża ojczyzna”. Po tych atrakcjach przyjdzie czas na zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają własnoręcznie breloczki z motywami wojskowymi i patriotycznymi.

Koszt zajęć to 11 zł.

Godzina 11:00.

Czekamy w każdy wtorek w okresie wakacyjnym.

Młodych uczestników zajęć zapraszamy z opiekunami.

Tel. 14 657 18 67. Należy zgłosić chęć uczestnictwa telefonicznie dzień przed zajęciami.

Zapraszamy.